Денне відділення
Одеська духовна семінарія – вищий навчальний заклад Української Православної Церкви, який готує священнослужителів та церковнослужителів. Головним завданням семінарії є виховання майбутніх пастирів Православної Церкви. Виходячи із цього завдання, формуються вимоги до тих, хто бажає вступити на навчання до Одеської духовної семінарії. У семінарію вступають ті, хто насамперед готовий присвятити себе служінню Церкви та стати священнослужителем. Крім того, навчання у духовній семінарії дає знання у галузі богослов’я, знайомить на практиці з основами богослужбового та духовного життя. Випускники семінарії після закінчення курсу навчання можуть прийняти священний сан та стати священиками на парафіях Української Православної Церкви або продовжити свою богословську освіту в духовній академії.
У зв’язку зі специфікою освітнього процесу в семінарію можуть вступити на стаціонар (очну форму навчання) лише особи:
• чоловічої статі;
• православного віросповідання;
• яки здобули загальну середню, середню спеціальну або вищу освіту (мінімум середню);
• віком до 35 років;
• неодружені або яки перебувають у першому шлюбі;
Для вступу необхідно подати певні документи та пройти вступні випробування (іспити).
Документи подаються до приймальної комісії семінарії (Одеса, провулок Монастирський 4) з 9:00 до 17:00 у робочі несвяткові дні з 10 червня по 15 серпня. У разі виникнення непередбачуваних обставин та перенесення строків загальнодержавної вступної кампанії, час подання документів та проведення вступних іспитів у семінарії може бути продовжено.
Документи, необхідні для вступу:
1. Рекомендація. Зверніться до свого духовника або настоятеля храму, який ви відвідуєте. Попросіть його написати рекомендацію, яка міститиме вашу характеристику: хто ви, які послухи несли на приході. Рекомендація повинна бути написана на офіційному бланку парафії та підтверджена печаткою та підписом настоятеля. Також характеристику треба затвердити у єпархіального архієрея (для тих, хто вступає з Одеської єпархії, достатньо рекомендації парафіяльного священика);
2. Прохання(пишеться під час подання документів до Приймальної комісії);
3. Анкета(заповнюється у Приймальній комісії);
4. Автобіографія(пишеться у Приймальній комісії);
5. Свідоцтво народження(оригінал);
6. Свідоцтво про хрещення(оригінал);
7. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу(для одружених);
8. Свідоцтво про вінчання(для одружених);
9. Документи(атестат або диплом, якщо є) про здобуту освіту та вкладиш з оцінками (оригінал); також можна надати сертифікат про ЗНО (якщо таке було пройдено)
Довідка про склад сім’ї (форма №3 із ЖЕКу);
10. Медичну довідку(форма №086/у) та карту щеплень (форма 063/у), а також висновки психіатра та нарколога;
11. Кольорові фотографії(дві формати 3х4 та дві 6х8)
Копії документів, що підтверджують індивідуальні досягнення вступника. Результати цих досягнень враховуються при прийомі навчання, якщо відповідають правилам прийому.
Правила прийому документів
Документи для вступу до семінарії подаються Приймальною комісією особисто у робочі дні з 9:00 до 17:00 з 10 червня до 15 серпня. При поданні документів присутність абітурієнта є обов’язковою. Прийом документів для надходження здійснюється лише за наявності повного пакета документів. При прибутті на вступні іспити вступники повинні мати при собі паспорт та військовий квиток або приписне свідоцтво.
У разі неможливості з об’єктивних причин подати документи особисто за погодженням з комісією можна подати документи в електронному вигляді. Для цього необхідно електронну адресу семінарії seminary@ukr.net написати лист із зазначенням причини, через яку Ви не зможете здати документи особисто. Вам на пошту прийдуть зразки прохання, анкети та автобіографії. Ви заповнюєте ці зразки, також додаєте скани всіх необхідних документів, зазначених вище і надсилаєте одним листом на електронну пошту з позначкою: «ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВСТУПУ У СЕМІНАРІЮ». У відповідь Вам прийде підтвердження, після якого Ви вважатиметеся абітурієнтом семінарії. Перед початком вступних іспитів необхідно надати оригінали всіх документів до Приймальної комісії, після чого Ви будете допущені до складання вступних іспитів.
Терміни проведення вступних іспитів повідомляються під час прийому документів. На час екзаменаційної сесії всі абітурієнти проживають у гуртожитку семінарії, де їм безкоштовно надається спальне місце та триразове харчування у трапезній семінарії.
Вступні іспити
Вступні іспити містять комплексний усний іспит, письмовий іспит у вигляді твору на богословську тематику, іспит з церковних співів, співбесіду з ректором семінарії та членами адміністрації, а також медичну комісію.
Усний іспит передбачає випробування студентів на знання основ Православного віровчення, Священної історії Старого та Нового Завітів, основ богослужіння, а також навичок усвідомленого читання по-церковнослов’янському та знання напам’ять найважливіших молитов.
Від вступника потрібно усвідомлене знання напам’ять наступних молитов:
«Царю Небесный».
Трисвятое, по «Отче наш».
«Приидите, поклонимся».
«Богородице Дево, радуйся…».
«Достойно есть…».
«Взбранной Воеводе…».
Символа веры.
Молитвы преподобного Ефрема Сирина.
Молитвы перед Святым Причащением «Верую, Господи, и исповедую».
Псалмов 50-го и 90-го.
Тропаря своєму святому.
Знання Десятьох заповідей.
— Письмовий іспит — написання твору однією з запропонованих адміністрацією семінарією тем. Твір пишеться українською мовою. На написання твору надається одна година.
— Співбесіда є знайомством адміністрації семінарії з абітурієнтом та випробуванням його церковної налаштованості та загального рівня ерудиції.
— Прослуховування зі співу є випробуванням співочих навичок та вокальних даних абітурієнта та визначає подальшу можливість несення послуху в семінарському хорі. Для цього іспиту абітурієнту бажано підготувати вокальне виконання одного церковного богослужбового співу на власний вибір.
— Медичний огляд є обов’язковим всім.
У встановлений термін, напередодні початку вступних іспитів, вступнику необхідно приїхати до Одеської духовної семінарії для поселення у гуртожитку та ознайомлення з розпорядком проведення екзаменаційної сесії. Відразу після приїзду необхідно звернутися до чергового семінарії, який допоможе вам із заселенням і відповість на питання, що виникають.
З усіх питань звертайтесь по телефону:
тел. +38 (066) 828 42 70 (канцелярія)
тел.+38 (099) 530 82 11 (секретаріат та сектор заочного відділення ОДС)
Електронна пошта: seminary@ukr.net